Rusya cephesinden 2020 yılında piyasada olacak olan Facebook‘un dijital parası Libra için olumlu ifadeler geldi. Rusya Maliye Bakanı Vekili Alexei Moiseev, Libra‘yı yasaklamayacaklarını söyledi.

“Kimse Libra’yı yasaklamayacak; çok sayıda şirket bize şeffaf ve yasal bir şekilde ICO (kripto para halka arzı) düzenleyebilmenin ne zaman mümkün olacağını soruyor. (Kripto paralar) kesinlikle düzenleme getirilecek ve izin verilecek hepsi bu.” diyen Moiseev, Libra’nın da bu çerçeve içinde yer alacağını söyledi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Şubat ayında kripto paralar için yasal düzenlemeler hazırlanması talimatını vermişti. Moiseev ise, kripto paralar ile alışverişin Rusya’da “her zaman yasa dışı” olacağını vurguladı ve “Ruble bizim ulusal paramızdır ve tüm hesaplamalar onunla yapılmak zorundadır” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.