Güney Kore’nin elektronik devi Samsung, sessiz sedasız bir şekilde Bitcoin’i desteklediğini açıkladı ve kripto parayı Çevrimiçi Merkezi Olmayan Uygulamalar (DAPPS/Decentralized Applications) mağazasına ekledi.

Önceden sadece Ethereum blok zincirini destekleyen KeyStore, artık mesajlaşma devi Kakao’nun blok zinciri Klaytn’in yanı sıra Bitcoin’i de destekliyor.

Ancak bu destek, Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note10 ve Note10+ olmak üzere sadece altı cihaz için ve yedi ülkede geçerli. Uygulamayı kullanabilmek için bu cihazlara sahip olmak yetmiyor, kullanıcıların aynı zamanda Kanada, Almanya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta yaşıyor olması gerekiyor.

Samsung, Blockchain KeyStore’unu, ‘’Kripto paralarınız için güvenli ve kullanışlı!’’ ve ‘’Private Key’inizi gizlemek ve yönetmek için uygun!’’ sloganlarıyla bu yılın başlarında kullanıma sunmuştu.

Konuyla ilgili gelişmelere Samsung’un Developer uzantılı sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.