Güney Koreli elektronik devi Samsung, kripto para ve blockchain özelliklerini, çok satan telefonlarından biri Galaxy S10’un ardından diğer Galaxy modellerine de kazandıracak.

Koreli teknoloji devi ayrıca, telekom şirketleri ile blockchain tabanlı mobil kimlik kartları (dijital kimlik doğrulama) ve yerel para birimleri konusunda işbirliği yapmayı planlıyor. Ülkede, SK Telecom ve KT, dijital kimlik doğrulama ve yerel para birimi sektörlerinde liderlik ediyor.

Business Korea’da yer alan haberde Samsung Electronics’in yetkililerinden Ürün Strateji Birimi yöneticilerinden Chae Won-choel, “Blockchain fonksiyonlarını destekleyen Galaxy modellerinin sayısını giderek arttırarak yeni deneyimlerin önündeki engelleri azaltacağız. Bu fonksiyonların Güney Kore, ABD ve Kanada’nın ardından diğer ülkelerde de kullanılabilir olmasını sağlayacağız.” dedi.

Samsung’un Blockchain cüzdanı, şu anda yalnızca şirketin en son piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonu Galaxy S10’da mevcut.

Samsung, kripto ve blokzincir alanında giderek daha agresif hamleler yapmaya başladı ve şirketin Samsung Coin adında bir kripto para geliştireceği söylentisi çıkmış ve bu yalanlamamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.