İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, ABD başkanlık seçimi öncesi piyasaları, altındaki son durumu, Euro, dijital para tarafındaki gelişmeleri değerlendirdi. Manukyan Bitcoin‘e de değinerek 13 bin dolar seviyelerine dikkat çekti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık seçimi için geri sayım başladı. Cumhuriyetçi aday Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden’ın ABD Başkanlığı için yarışacak. Bu beklenen büyük olay ışığında Şant Manukyan, seçimle ilgili kişisel görüşünü ve piyasaları nasıl etkileyeceğine dair bilgileri aktardı.

Bitcoin ile ilgili de önemli noktalara dikkat çeken Manukyan, geçen haftasonu performansından bahsetti ve “Bitcoin dün biraz satış yedi, haftasonunda 14 bini test ettik hatta hafifçe üzerini de test ettik ama oradan başarılı bir kırılma olmadı. Burada iki nokta var aslında. Birincisi Bitcoin vadelilerine baktığımızda çok yoğun bir short görüyoruz. Aslında 14 bin dolara gittiğinde bir short beklediğimi söylemiştim bu hareket geldi ama kalıcı olmadı.” dedi.

Ünlü ekonomist, 13 bin dolar fiyatlanmasının önemli olduğunu belirtti ve “13 bin dolar seviyelerinin üzeirndeki maliyetlenmenin devam etmesini görmek isterim. Şu anda altcoinlere yönelik bir heyecan olmayacaktır. Bitcoin 14 bin doları aştığında işler değişebilir. 13 bin dolar seviyelerindeki git gellerde çok sorun görmüyorum.” sözlerini sarf etti.

ABD Seçimleri, Bitcoin için ne kadar etkili olacak?

Manukyan, Trump ile Biden arasındaki yarışın Bitcoin’e olan etkisini ise “Seçim burayı etkiler mi açıkçası çok fazla etkileyeceği görüşünde değilim. Ondan daha büyük dinamikler de var. Tabii ki seçim sonrası FED’in ne yapacağı önemli. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın önceki gün attığı tweette, dijital euro çalışması başladı şeklindeki açıklaması önemli. Dijital Euro çok hızlı gelecek, piyasaların düşündüğünden çok daha erken bir sürede gelecek. Oraya da dikkat etmemiz gerekiyor. Bitcoin’de 14 bin aşılmaması negatif, 13 bin dolar maliyetlenmenin pozitif olarak görüyorum. Her zaman dediğim gibi buradaki düzeltmeler alım fırsatıdır. Panik olıp satmak çok doğru olmaz gibi geliyor bana.” şeklinde yorumladı.

İlginizi Çekebilir:  Koronavirüs'ün boğduğu piyasalara FED'den, 1.5 trilyon dolarlık nefes!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.