İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Moderna aşısı sonrası piyasalardaki gelişmeleri yorumlarken lider kripto para Bitcoin ile Ethereum ile ilgili görüşlerini de aktardı.

Manukyan, Bitcoin ve Ethereum’daki pozisyonların oldukça pozitif olduğunu ifade ederken Ether’de stake imkanının trade’e dönüşmesinin önemli olduğunu; Bitcoin’de de tüm zamanların en yüksek fiyatına gelmesinin önemli bir kırılma yapacağını belirterek yeni zirvelere dikkat çekti.

“Bitcoin daha da yukarı gidecek. 17 bin seviyeleri bir direnç oluşturuyor. İki ay önce de söylemiştim, teknik anlamda değil piyasa açısından önemli bir kırılma var. Dolayısıyla bu kırılmanın getireceği bir yükselişle karşı karşıyayız. 20 binden alanlar kurtulmaya geldim diyerek direnç oluşturup satışa geçecekler. Yukarıya doğru hareketin ben çok fazla şuradaki alımların getireceği satışlarla geleceğini düşünmüyorum. 20 bindeki 17 bini aştıktan sonra yeni zirvelerden konuşabiliriz. Bitcoin’in şu hali, Roubini’nin açıklamalarına bakarak söylüyorum, altın negatif. Nesiller değiştikçe altın talebinden alıp Bitcoin’e veriyoruz. İkisi aynı kulvarlarda ilerliyor. Bitcoin altının piyasasından çalmaya başladı ve devam da edecektir.”

“Ethereum tarafı da yukarı gidiyor. Henüz yeteri kadar Ethereum stake edilmiş değil. Ethereum 2.0’ye geçiş aşamalarının tamamlanması önemli ve ben orada ben çok sorun görmüyorum. Özellikle de stake ettiğiniz Ethereum’ları trade edebilir hale getirebilirse eğer DeFi tarafını yakından takip etmekte fayda var. Çok güzel bir formasyon oluşmuş duurmda. 485 dolarlar aşıldığında sert bir yukarı ivme yapabilir.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!