İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Joe Biden’ın Donald Trump’ın önünde götürdüğü ABD Başkanlık Seçimleri sonrası piyasalardaki gelişmeleri ve Bitcoin ile Ethereum’daki son durumu değerlendirdi.

ABD Seçimleriyle ilgili görüşler belirten Manukyan, “Piyasa, Joe Biden’ın zaferini son derece pozitif bir şekilde karşıladı. Seçimi yavaş yavaş geride bırakıyoruz, gündem biraz daha Noel dönemi harcamalarına dönecektir. İnsanlar dıştan destek aldıklarında düzenli gelir olmadığında harcamak istemeyeceklerdir. Durum reel açıdan o kadar pozitif değil.” dedi.

Bitcoin ve Ethereum’da son durum ne?

En büyük kripto para Bitcoin ve son 1 haftada büyük bir yükselişe imza atan Ethereum’daki gelişmeleri yorumlayan Manukyan, “Bitcoin hafta sonu çok fazla bir hareket yapmadı. 15 binin altına bir kayma yaşadık ve hemen ardından bir toparlanma 15 bin 500’ler civarındayız. Ethereum’da mevduatlar açıldı, onun getirdiği yukarı hareketler var. Mevduatların yüzde 9’una ulaşılmış durumda. Çok hızlı bri başlangıç yaptık diyemeyiz. Ciddi miktarda Ethereum’un piyasadan çekilip faize yatırılacağı yönünde. Ciddi bir Ethereum kıtlığı olacak. Ethereum pozisyonları ufak ufak büyütme taraftarıyım.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.