Türkiye’de ekonomi, Bitcoin ve kripto para denilince yorumlama ve bilgi açısından en önemli isimlerin başında gelen Şant Manukyan tespitleri ve görüşleriyle sosyal medyada etkileşim yaratmayı başarıyor. Bununla birlikte Şant Manukyan kimdir, nerelidir ve neler yapmıştır soruları kullanıcılar tarafından arama motorlarında aratılıyor.

1975 yılında İstanbul’da doğan ve ortaokul ve Lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1997 yılında derece ile mezun olan Şant Manukyan aynı yıl Ata Menkul Değerler A.Ş. ’de uzman yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2000 yılına kadar yönettiği yatırım fonları düzenli olarak getiri sıralamasında ilk üçe girmiştir.

Manukyan Okan Bayülgen ile Muhabbet Kralı programındayken. Kaynak: YouTube

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde lisans eğitimi alan Şant Manukyan, yüksek lisans programını da Cornell Üniversitesi MBA dalında tamamladı. 2002 yılında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar bölümünde göreve başlamış, 2007 yılında Uluslararası Piyasalar Müdür Yardımcısı görevine getirilmiştir. Global Stratejist olan Manukyan, Kasım 2012 itibariyle de Uluslararası Piyasalar Müdürü konumunda görevine devam etmektedir. Global ekonomik durumun yatırımcılara yansıtılarak yabancı hisse senedi, foreks ve emtia stratejilerinin belirlenmesinden ve bu stratejilere yönelik yatırımcı tavsiyeleri oluşturulmasından sorumludur.

Ekonomi ve finans dünyasının en güvenilir isimlerinden biri olan ekonomist, sosyal medyada da yorumlarıyla oldukça önem verilen biri konumunda. Manukyan İş Yatırım’ın YouTube kanalında günlük piyasa yorumları yapmayı sürdürüyor. Kanalı takip ederseniz ünlü ekonomistin yorumlarına hakim olabilir ve finansal okur yazarlık adına önemli bilgiler edinebilirsiniz. Ünlü ekonomist, bunun dışında ara sıra da Dünya Gazetesi’nde ve İş Yatırım blogunda yazılarını yazmaya devam ediyor.

Şant Manukyan’ın Twitter hesabı için tıklayın…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!