İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Twitter hesabından son bir haftada çeşitli faktörlerin de etkisiyle 5.800 dolar seviyesinden 8.000 dolar bandının üzerine yükselen Bitcoin’le ilgili görüşlerini paylaştı.

2019 yılındaki çıkışıyla herkesi şaşırtan Bitcoin’in Türkiye’deki yankıları da sürüyor. İş yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, kişisel Twitter hesabından Bitcoin’le ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Yenilerinin yanı sıra önceki değerlendirmelerini de alıntılayan ekonomist, 1 Nisan’da attığı tweet’te BTC’nin 4.200 direncini kırması durumunda 5.200 dolar bandına ulaşacağını, ardından da 6.200 dolar seviyesine yükseleceğini doğru bilmişti.

1 aylık bir bekleyişin ardından Bitcoin’in 6 bin 200 dolara ulaşmasıyla 9 Mayıs’ta Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Manukyan, Bitcoin için sırasıyla 7 bin 400 ve 8 bin 300 dolar seviyeleri tahmininde bulunmuştu. Lider kripto para, önceki tahminin aksine yatırımcıları bu kadar bekletmedi ve sırasıyla 12 Mayıs’ta 7 bin 400, 14 Mayıs’ta da 8 bin 300 dolar seviyelerini gördü.

8 bin 300 dolar bandını denemesinin ardından ünlü ekonomist, bu kez 14 Mayıs’ta yaptığı paylaşımla Bitcoin için 9 bin 700 dolar seviyesini hedef gösterdi ve “Bitcoin için “buradan düzeltme gelir mi” sorusunun cevabını ilk turda bilemediğim için bu kez de bilemiyorum. Ama 8300 hedefi görüldü ve bir satış sağlıklı olur elbette. Sonra 9700.” dedi. Türkiye’de özellikle sosyal medyada oldukça sevilen ve yorumlarına güvenilen Manukyan’ın bu öngörüsünün gerçekleşip gerçekleşmediğini ise zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir:  ABD Başkanı Trump'tan Libra ve Bitcoin açıklaması

Şant Manukyan kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğan ve ortaokul ve Lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1997 yılında derece ile mezun olan Şant Manukyan aynı yıl Ata Menkul Değerler A.Ş. ’de uzman yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2000 yılına kadar yönettiği yatırım fonları düzenli olarak getiri sıralamasında ilk üçe girmiştir.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde lisans eğitimi alan Şant Manukyan, yüksek lisans programını da Cornell Üniversitesi MBA dalında tamamladı. 2002 yılında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar bölümünde göreve başlamış, 2007 yılında Uluslararası Piyasalar Müdür Yardımcısı görevine getirilmiştir. Global Stratejist olan Manukyan, Kasım 2012 itibariyle de Uluslararası Piyasalar Müdürü konumunda görevine devam etmektedir. Global ekonomik durumun yatırımcılara yansıtılarak yabancı hisse senedi, foreks ve emtia stratejilerinin belirlenmesinden ve bu stratejilere yönelik yatırımcı tavsiyeleri oluşturulmasından sorumludur.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.