İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, yeni haftanın ilk gününde global piyasaların yanı sıra Bitcoin’deki gelişmeleri de yorumladı. Ünlü ekonomist, Bitcoin’deki fiyat hareketinde bir düzeltme beklediğini ancak orta vadede yukarı doğru seyrin devam edeceğini söyledi.

İş Yatırım Youtube kanalında düzenli olarak piyasaları yorumlayan Şant Manukyan, Bitcoin‘deki son yükselişi ve düzeltme konusunu ele aldı. Yorumlarıyla sosyal medyada dikkat çeken Manukyan analizinde şunları söyledi…

“Haftasonu 58 bin dolar civarına çıktı keza Ethereum’da da hareket gördük. Hareketin bu kadar kuvvetli olması bence biraz agresif yani düzeltmelerde sert bir düşüşü besleyen bir yükseliş diyebiliriz. Hâlâ da 2017’deki hareketle karşılaştırdığımızda 19 bin dolarları gördüğümüzde 200 günlük ortalamanın seviyesiyle karşılaştırdığınızda fiyatlar iyi. O günlerde 19 bine 4450’lerde olan bir 200 günlük ortalama varmış, şimdi hızlanan yukarıya doğru giden 20 binin üzerinde bir 200 günlülk bir ortalama var. Bu sağlıklı bir vaka mı? Hayır değil ama bu vakayla karşılaştırırsanız şu andaki şişikliğin daha da yukarıya gideceğini görebilirsiniz.

Mart’ta başlayacak bir düzeltme beklentisi içerisindeyim. Daha sonra yukarıya doğru bir hareketlilik olacaktır. Tekrar söylüyorum fiyat konusu, altlardaki kuvvetli hareket de odaklanmanızı değiştirmesin. Yani Bitcoin, teminatlandırma piyasasında nasıl bir rolü olabilir? DeFi tarafı nereye gidiyor? NFT’ler ve dijital sanat konusunda çok ciddi hareketler oluyor. Oraları da mutlaka izlemenizi hatta belli ölçülerde yatırım yapmanızı tavsiye ederim.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!