İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, 2020 yılına çok hızlı bir başlangıç yaparak 10 bin 500 dolar seviyelerine yükselen Bitcoin için güncel bir yorumda bulundu ve kritik seviyenin 11 bin dolar ve üstü olduğunu söyledi.

Bitcoin’de durumun olumlu olduğunu söyleyen Manukyan, 10 bin 400 dolar civarlarını hedelediğini ve gündemden de henüz düşmediğini belirtti. 50 ve 200 günlük ortalamadan çok uzaklaşılmadığını, lider kripto para biriminin yeniden 10 bin 500 dolar seviyelerini deneyeceğini dile getirdi.

10 bin 500 doların herhangi bir şekilde aşılması durumunda ise 11 bin 400 dolar trendinden söz edilebileceğini söyleyen Şant Manukyan, Mayıs ayındaki yarılanmadan da söz ederek yarılanmaya 11 bin 200 dolar seviyelerinde ve daha yüksek seviyelerde girilmesi halinde boğa piyasasından bahsedileceğini ifade etti ve önceki yarılanmalarda olduğu gibi hızlı bir ralli olabileceğini söyledi. Sosyal medyada ve ekonomi dünyasında önemli yorumlara imza atan ekonomist, Bitcoin’de yukarı hareketin devam edeceği görüşüne sahip.

Dolar/Türk Lirası kuru yorumu

Dolar/TL kurunda 6.15 ve yukarısına doğru hareketin daha da iştahlandığını belirterek kritik seviyenin 6.23 olduğunu bu seviyenin üzerinde çok önemli bir zayıflamayla karşılaşabileceğini dile getirdi. Global gelişmeleri de göz önünde bulundurarak yorumlarını paylaşan Manukyan, en önemli seviyenin 6.23 olduğuna üstüne basa basa vurguladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!