Dünyanın en büyük petrol ve doğalgaz sağlayıcısı ve dünyanın en büyük üçüncü şirketi Saudi Aramco’nun Bitcoin madenciliği ile ilgilendiği iddia edildi. Brezilyalı Bitcoin madencisi Ray Nasser’in Bitconheiros YouTube kanalına verdiği röportajda kendisinden sağlanan bilgilere atıfta bulunarak, Orta Doğulu petrol devinin Bitcoin madenciliği yapmakla ilgilendiğini bildirildi.

Finbold’da yer alan habere göre, Ray Nasser verdiği demeçte, “Saudi Aramco ile görüşüyoruz. Çölden çıkan tüm siyah sıvı [yağ] bu şirkete ait. Nasser, kullanmadıkları tüm alevli gaz ve bu kamuya açık bilgiler Bitcoin ağının yarısını tek başına güçlendirmek için yeterli. Aramco’nun bu alevlenen gazı yakması gerekiyor. Petrol madenciliğinin bir yan ürünü olan bu gazdan kurtulması gerekiyor, yapıyorlar. Ya bunu yaparken para kazanmanın bir yolunu bulursanız?”” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı madencinin verdiği bilgilere göre, şirketin petrol üretiminden kaynaklanan fazla gazı kripto para madenciliği için kullanabileceği ve böylece petrol madenciliğinin yan ürününü elden çıkarmak yerine Aramco’nun para kazanma operasyonları için kullanabileceğini belirtti.

3 trilyon dolardan fazla piyasa değerine sahip Aramco, Bitcoin madenciliğine girişme konusunda henüz bir açıklama yapmadı ancak bu haber teyit edildiği takdirde Bitcoin için bambaşka konuların konuşulacağı açık.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.