SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, son haftalarda altcoin’lerin yükselişini kabul ettiğini ancak Bitcoin‘in hâlâ sahip olunması gereken tek kripto para olduğunu söyledi.

Scaramucci, yatırımcıları Bitcoin’e sahip olmaya ikna etmenin hala neredeyse imkansız olduğunu söyledi ancak “kaçış hızına” ulaşan tek kripto para birimi olduğu için insanlara en azından satın alıp biraz beklemelerini tavsiye ediyor. Yatırım kurdu, altcoinler için olumlu görüşlere sahip olduğunu ancak Bitcoin’in yanından geçemeyeceği gerçeğinin kabullenilmesinin gerektiğini ifade etti.

“30 yıldan fazla süredir para ile uğraşan bir yatırım danışmanı olarak olarak, müşterilerime %1, %2 veya %3 oranında Bitcoin portföyüne sahip olmalarını söylemekten sorumluyum” diyen Scaramucci, Ethereum’un da Bitcoin’i yakalamak için var gücüyle savaştığını belirtti.

Ünlü yatırımcının sahibi olduğu SkyBridge Capital, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ETF kervanına katılarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na ETF başvurusunda bulunmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.