ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kısa süre önce yatırımcıları dolandırmaya çalışan ve mahkemeye yalan beyanda bulunan Blockvest ve kurucusu Reginald Buddy Ringgold III’e yaptırım uygulamak için bir dava açtı.

Yaptırımla ilgili davada, düzenleyici Ringgold’a karşı savunmasını daha su geçirmez hale getirmek için bilerek yanlış ve / veya sahte beyanlar sunduğunu kanıtlayan kanıtlar üretti. Ayrıca SEC, Ringgold’un iki ICO öncesi yatırımcıyı Blockvest tokenlerinden kar alma beklentileri hakkında sahte beyanda bulunmaya ikna etmeye çalıştığını bildirdi.

Bir başka suçlama daha

Başı SEC ile dertte olan Ringgold, ayrıca başka bir müşteriyi, platformun gelişimini aldığı 147.000 dolarlık bir ödemeyle ilgili de suçlanıyor.

2018’de Blockvest, ICO öncesi satış sırasında 2.5 milyon dolardan fazla para topladı, ancak SEC daha sonra şirketin yatırımcılara token satışının SEC’e kayıtlı olduğunu iddia ettiğini keşfetti.

SEC’in bir süredir hileli ICO’ları sıkıştırıyor. Şu anda en büyük davalardan biri, 1,7 milyar dolarlık kayıt dışı token satışı içeren Telegram/Gram ile ilgili davasını içeriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.