İlk dava duruşmasının 22 Şubat tarihinde gerçekleştiği SEC ile davalık olan Ripple’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ripple’ın, eski CEO Chris Larsen ve CEO Brad Garlinhouse’un avukatı James K. Filan, davaya yönelik önemli gelişmeleri ve tarihleri açıkladı.

Buna göre, Ripple CEO’su ile kurucu ortak Chris Larsen, davanın reddi için açılış savunmasını 12 Nisan tarihinde yapacak. SEC ise bu doğrultuda açıklamasını 14 Mayıs tarihinde iletecek. Sonuç olarak, davalıların SEC’in savunmasına yanıt vermek için 4 Haziran tarihine kadar süresi olacak.

Ripple, geçen duruşmada u duruşmada ve sonrasında verilen dilekçeler ile SEC’in hatalı olduğunu belirterek davanın reddini talep etmişti.

Öte yandan Ripple şirketi, Tetragon ile olan ihtilafında sevindirici bir gelişme daha yaşadı. Alt mahkeme, 5 Mart’ta Tetragon’un mevcut durumda Ripple’dan hisse senedini geri alma talebinde bulunma hakkına sahip olmadığına karar verdikten sonra Delaware Yüksek Mahkemesi de temyiz talebini reddetti.

Analizleriyle kripto ekosisteminde tanınan Peter Brandt, XRP yatırımcılarını sorgulamadan oltadaki yemi yutan balığa benzetti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.