SEC ve Ripple avukatları, 1 Nisan’da bir araya gelerek bazı belgelerin kamuoyundan uzak tutulması için anlaşmaya varıldı. Ripple’ın özel ticari bilgiler içeren belgelerine kısmen düzeltme izni verildi ve SEC ile bu konuda bir anlaşmaya varıldı.

Şimdiye kadar dört belgeden ikisi konusunda fikir birliğine varıldı. Bu belgeler ise “keşifle ilgili uyuşmazlıklar ile bağlantılı olarak mahkemeye sunulan keşif materyalleri” ile ilgili. SEC, Ripple’ın kamuoyuna duyurmak istemediği gizli verilerin mühürlü kalması için bu iki belgeyi düzeltme yolunu önerdi.

Avukat James K. Filan, Ripple Labs tarafından Yargıç Sarah Netburn’e sunulan ve Ripple ile SEC arasında 1 Nisan’da gerçekleşen görüşmenin ardından redaksiyonu yapılan iki belgenin taranmış kopyalarını yayınladı. Bu redaksiyonlardan ilki, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile Rippleworks hakkında anonim bir kişi ile gerçekleşen e-posta yazışması. İkincisi de XRP’nin genel algısı ile Ripple’ın bunu kontrolünü tartışan anonim taraflar arasında olan redaksiyonlardır.

Ripple da diğer iki belgenin tam olarak mühürlenmesi konusunda ısrar ediyor ve konusunun açılmasını istemiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.