Kripto ekosisteminde merakla beklenen Bitcoin ETF başvurularında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SkyBridge Capital’in Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin incelemesini genişlettiğini ve incelemeyi Ağustos ayına ertelediğini duyurdu.

Dünyaca ünlü fon yöneticisi ve Bitcoin maksimalisti Anthony Scarammuci’nin sahibi olduğu SkyBridge Capital, First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust’ın hisselerini listelemek için 6 Mayıs’ta bir başvuruda bulunmuştu.

SEC, Bitcoin ETF başvurusunun ilk 45 günün tamamlanmasından sonra ikinci bir 45 günlük inceleme süresi gerektiğine hükmetti ve süreyi 25 Ağustos’a uzattı. Ancak kurum, bu süreyi sadece ve sadece 240 güne kadar uzatabiliyor ve bu hak sonuna kadar kullanıldığında SEC’nin kabul veya ret yönünde net bir karar vermesi gerekiyor.

ABD’deki düzenleyiciler, perakende yatırımcılara Bitcoin’e direkt olarak sahip olmak zorunda kalmadan Bitcoin’e yatırım yapmanın en kolay yolu olacak Bitcoin ETF’i konusunda son dönemde oldukça çekingen davrandılar. Bilindiği üzere, ETF’ler birçok emeklilik portföyünün temelini oluşturuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.