Bitcoin‘in yükselişi sonrası ABD’de şirketler ardı ardına ETF başvuruları yapmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu ile ilgili kararını Haziran ayına kadar erteledi.

SEC, bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin ETF başvurusu için daha uzun bir müzakere dönemi belirlediğini açıkladı ve teklifi değerlendirmek için “yeterli zamana” sahip olması gerektiğini söyledi. VanEck, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 10 aktif Bitcoin ETF başvurusundan biri ve SEC, şu anda üç Bitcoin ETF’ini inceliyor.

Yapılan açıklamada yeni ret, onay veya erteleme kararı için son tarih 17 Haziran 2021 olarak belirlendi. Buna göre kurum, bu süreyi toplamda 240 güne kadar çıkarabilir.

Bitcoin ETF’i, finansal kurumların ve bireysel yatırımcıların BTC’ye doğrudan yatırım yapmak zorunda kalmadan kripto para birimine sahip olmalarına olanak tanıyan düzenlenmiş bir ürün olarak görüldüğü için ana akım benimseme için anahtar rol üstleniyor.

ETF nedir? ETF nasıl alınır, Bitcoin ETF nedir, Bitcoin ETF nasıl alınır?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.