ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dün yaptığı açıklamada ABD’de başvurulan Bitcoin ETF’inden biri olan ETF devi WisdomTree’nin Mart ayının ilk günlerinde yaptığı başvurusunu incelemeye başladığını duyurdu. SEC ayrıca VanEck’ten gelen bir dosyayı da gözden geçiriyor.

Wisdom Tree’nin yaptığı Bitcoin ETF başvurusu, kurumun ABD’de değerlendirmekte olduğu ikinci aktif Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) uygulaması ve kararın verilmesi için SEC’nin 45 günlük bir süresi bulunuyor.

VanEck tarafından dosyalanan Bitcoin ETF başvurusu, değerlendirilmeye çoktan alındı bile. Düzenleyicinin VanEck’in başvurusunu onaylama veya reddetme ya da başka şekilde değerlendirmeye devam etme konusundaki ilk kararının önümüzdeki ay gelmesi bekleniyor.

Bitcoin ETF’i için yeni başvuru Kryptoin Investment Advisors‘tan geldi

Öte yandan Jason Toussaint tarafından yönetilen bir finansal hizmetler şirketi olan Kryptoin Investment Advisors, dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Fidelity‘nin arkasında olduğu Wise Origin Bitcoin Trust, Van Eck, Wisdom Tree, NYDIG, Valkyrie, SkyBridge Capital ve Simplify‘dan sonra Bitcoin ETF’ine başvuran şirket sayısı böylelikle 8’e çıkmış oldu.

Bir Bitcoin ETF, perakende ve kurumsal yatırımcılara, doğrudan kriptoya yatırım yapmalarına gerek kalmadan, dünyanın en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimine düzenlenmiş bir şekilde yatırım yapma şansı sağlıyor. Hâlâ genç olan kripto sektörüne adım atmanın potansiyel olarak daha güvenli bir yolu olarak görülüyor.

Bitcoin ETF nedir?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!