Dogecoin benzeri köpek temalı meme token olarak 2020 yılında hayatımıza giren Shiba Coin, aşırı volatil hareketleriyle yatırımcıları hem üzüyor hem de sevindiriyordu. Shiba Inu coin, son 24 saatte yüzde 20’den fazla yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

18 milyar dolarlık toplam hacime sahip olan Shiba Coin, sosyal medyanın gündeminde ve kripto topluluğununu diline dolanmaya devam ediyor. Soluksuz şekilde fiyat hedeflerini aşan Shiba Inu (SHIB) coin, son 24 saatte inanılmaz bir yükselişe imza attı ve 0,00005722 dolara ulaşarak yüzde 20’den fazla değer kazandı.

Shib grafiği.

Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Shiba BTC Turk Pro’dan sonra bir diğer Türk kripto para alım satım plâtformu Paribu’da da listelendi.

Dogecoin katili olarak piyasaya çıkan Shiba Coin’in ünlü ABD borsası Robinhood platformunda listelenebileceğine dair söylentilerin ardından Shiba’da büyük bir yatırımcı akını yaşandı. Robinhood CEO’su Shiba ile ilgili net konuşma yapmaktan kaçınırken, Shiba Inu topluluğu Change.org üzerinde bir imza kampanyası bile başlattı ve bu kampanyada yaklaşık 350 bin imzaya ulaşıldı.

Robinhood’un bugün üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklayacak ve potansiyel bir Shiba Coin listelemesinin gelip gelmeyeceği yatırımcıların merak ettiği konulardan. Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, bu konuda hep çekinceli açıklamalarıyla biliniyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.