Kanada merkezli e-ticaret devi Shopify, son dönemde dev şirketlerin birer birer ayrıldığı Libra Vakfı’na katıldıklarını açıkladı.

Kuzey Amerika’nın önemli e-ticaret platformlarından ve milyonlarca müşteriye sahip olan Shopify, blog duyurusunda Libra Vakfı’na üye olarak, parayı daha kolay ulaşılmasını sağlayan ve her  yerde tacirleri ve tüketicileri destekleyen bir ödeme ağı oluşturmak için birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Shopify yönetimi, Libra Vakfı’nın bir parçası olduğu için heyecanlı olduklarını ve projenin tüm dünyada nasıl geliştirebileceğini dört gözle beklediklerini belirtti.

Shopify, Libra’yla global sorunlara çözüm geleceğine inanıyor

Shopify’ın geçen yaz resmi olarak duyurulan Facebook’un sabit fiyatlı kripto parası Libra projesine katılma hamlesi, büyüklüğü ve etkisi göz önüne alındığında dikkate değer bir şey. Doğrudan kripto para birimi desteği sunmasa da, Shopify, kripto paraları Coinbase Commerce, BitPay, GoCoin ve CoinPayments Beta aracılığıyla alternatif ödeme yöntemleriyle kabul etmelerini sağlıyor.

E-Ticaret devi, misyonlarının ticareti herkes için daha iyi hale getirerek, zamanlarının çoğunu para ve bankacılığın çok uzak olduğu bölgelerde ticaretin nasıl daha iyi hale getirileceğini düşünerek geçirdiklerini belirtti ve bu yüzden Libra projesine dahil olarak global sorunlara çözüm getirmek istediklerini dile getirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.