Skybridge Capital’ın sahibi yatırımcı Anthony Scaramucci, şirketi Skybridge ve First Trust’ın Cuma günü geç saatlerde Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunduğunu ve isimlerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) onay bekleyen firmaların listesine eklediklerini açıkladı.

Scaramucci, Blockworks’e verdiği demeçte, SEC’in tüm uygulamaları bir grupta gözden geçireceğini ve aynı zamanda onlar için önerilen değişiklikleri yapacağını düşündüğünü söyledi ve “Amerika’daki süreçte bir miktar tekdüzelik olacaktır. Dosyalamamızın bu gruplamada dikkate alınmasını zamanında sağlamak istedim” dedi.

Skybridge, Bitcoin ETF’ine başvuran 5. şirket oldu

Scaramucci, Skybridge’in özel fon müşterilerine seslendiğini, “Özel ortaklığı, SEC’in onayı ve talimatları uyarınca bir ETF’ye çevirebiliriz” dediğini aktardı. Kripto varlıkları son aylarda kurumsal çevrede büyük kabul gördü ve Bitcoin ETF’lerin güvenliği ve saklama garantisi daha fazla benimsenme süreci için fitili ateşledi. Ancak bugüne kadar SEC, VanEck tarafından geri çekilen ilk başvurusu dışında tüm Bitcoin ETF’lerini reddetti.

Bitcoin ETF’lerinin reddedilmesine rağmen, WisdomTree, VanEck, NYDIG Asset Management, Valkyrie Digital Assets ve şimdi Skybridge ve First Trust dahil olmak üzere en az beş firmanın onay bekliyor ve bu arada yeni başvurular artıyor.

Scaramucci, SEC’in bu sefer Bitcoin ETF’lerini onaylaması konusunda daha olumlu olduğunu çünkü trilyon dolarlık bir piyasaya ulaştıklarını açıkladı. Ek olarak, Kanada’daki başarılı bitcoin ETF’leri gibi Amerikan pazarı için iyi bir öncü olan şartlı faktörlerin de bulunduğunu belirtti.

Kanada’da Bitcoin ETF onayı alan üç şirket bulunuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!