Skale Network, geliştiricilerin tamamen yapılandırılabilir merkeziyetsiz (De-Fi) blok zincirlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlayan açık kaynaklı bir blok zincir ağıdır. Skale ağı, Ethereum ağına (blok zincirine) derinlemesine entegre olarak bir güvenlik ve işleyiş katmanı olarak çalışır.

Ağdaki binlerce bağımsız blok zinciri (elastik yan zincirler) dosya depolama zincirini ve diğer alt zincir türlerini destekler ve Ethereum ekosistemiyle tamamen uyumludur. Skale Network Coin (SKL, SKL Coin) ise bu ağın kendi dijital para birimi (token) olup, Skale ağındaki çalışmalarda ödüller ve işlem ücretleri için kullanılır. SKL token sahipleri sahip oldukları SKL’leri blokları doğrulayarak, akıllı sözleşmeleri yürüterek ve ağı güvence altına alarak node (düğüm) işlevi gören doğrulayıcılara verirler ve SKL coin ile ödüllendirilirler. Geliştiriciler de elastik blok zincirlere erişim hakkı satın almak için SKL ile ödeme yapar. Tüm bu SKL token sahipleri, ağdaki tüm ekonomik kararları oylamak için SKL token kullanır.

Toplam maksimum arzı 7 milyar adet olarak duyurulan SKL Coin, şu an yaklaşık 958 milyon adet dolaşımdadır ve market değeri yaklaşık 440 milyon dolardır. Yazı yayına hazırlandığı an itibariyle 1 SKL Coin fiyatı 0.45 Amerikan dolarına eşitti. 2021 Mart ayında 1.22 dolar ile en yüksek noktaya erişen SKL, 2020 yılı sonunda dip fiyattaydı. SKALE coin (SKL) Binance üzerinden satın alınabiliyor.

Skale Network Coin (SKL)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!