Eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı Edward Snowden, ABD Başkanı Joe Biden’ın teklif edeceği ve önceki gün ana akım medyaya düşen Amerika’yı Kurtarma Plânı çerçevesinde 6 trilyon dolarlık harcama bütçesi konusunda açıklama yaptı. Snowden, bu yeni paketin Bitcoin için iyi bir şey olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Biden, Kongre’ye sunacağı 6 trliyon dolarlık harcama plânıyla COVID 19’un yaralarını sarmak için altyapı, eğitim, reel sektör ve sağlık alanında İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana görülmeyen seviyelere çıkaracak. Bitcoin’in merkeziyetsizliği ve gücü hakkında dönem dönem olumlu açıklamalar yapan Snowden, bu bütçeyle ilgili pozitif bir mesaj vererek Twitter hesabından paylaştığı tweet’te “6 trilyon dolar mı? Bu Bitcoin için iyi bir şey.” ifadesini kullandı.

Mart 2020’deki çöküşte Bitcoin almıştı

Geçtiğimiz yıl piyasaların allak bullak olduğu dönemde 5 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin satın almak için fırsat kovaladığını söyleyen Snowden, “Bir süredir ilk defa Bitcoin satın almak istiyordum. Bu düşüş çok fazla panik ve çok az sebep içeriyor” demişti.

37 yaşındaki Snowden, istihbarat servislerinin milyonlarca Amerikan vatandaşı ve yabancıyı gizlice nasıl dinlediğine ilişkin belgeleri sızdırdığı 2013 yılından bu yana Rusya’da yaşıyor ve Edward Snowden, eşi Lindsay ile birlikte Rusya vatandaşlığına başvurduklarını açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!