Son dönemdeki fiyat patlamalarıyla yatırımcısının yüzünü güldüren Chiliz’de yeni bir gelişme daha yaşandı. Fan tokenları konusunda birden fazla takımla anlaşan ve iyi bir repütasyon elde eden Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City ile iş birliği yaptıklarını açıkladı. Socios.com üzerinden satın alınabilecek taraftar token’ının adı kısaltılmış şekilde CITY olacak. Bu açıklamanın ardından Socios şirketinin token’ı Chiliz’in fiyatı (CHZ), anlık olarak 0,63 dolarda 0,71’e kadar çıktı.

CITY Taraftar Token’ın piyasaya sürülmesi, Manchester City’nin küresel hayran kitlesi için yeni bir dijital etkileşim katmanı oluşturması ve onları sevdikleri kulübe daha da yaklaştırması plânlanıyor.

CEO Alexander Dreyfus’un YouTube üzerinden yaptığı ve anlaşmayı duyurduğu canlı yayını 20 binden fazla kişinin izlediği açıklandı.

Dreyfus yaptığı açıklamada, “2.5 yıldır görüşme haline olduğumuz İngiliz ekibi Manchester City ile bu anlaşmayı yaptığımız için çok mutluyuz. Premier Lig’den görüştüğümüz 3 ya da 4 takım daha var ancak henüz netlik kazanmadı.” dedi.

Socios.com ve Chiliz blok zinciri üzerine kurulu mobil uygulamayı ödüllendirir. Dünyanın dört bir yanındaki Manchester City hayranları, Socios.com’daki belirli bağlayıcı veya bağlayıcı olmayan kulüp anketlerinde VIP ödülleri kazanabilecek, kulüp promosyonlarına, oyunlara, AR özellikli özelliklere ve oy haklarına erişmek için City Taraftar Tokenlarını kullanabilecekler.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!