Büyük projelere imza atan ve 50’ye yakın borsada kısa sürede listelenen Solana (SOL), OKEx, MXC borsasından stratejik yatırımlarda 40 milyon dolar topladı.

Solana yüksek performanslı blok zincirinin arkasındaki hibe programı olan Solana Vakfı, ekosistemin genişlemesini desteklemek için tasarlanmış iki stratejik yatırım fonu başlatmak için kripto para borsaları OKEx ve MXC ile ortaklıklara imza attı.

Buna göre OKEx’in kurduğu Block Dream Fund aracılığıyla toplamda 40 milyon dolar değerindeki bu yatırım Solana’nın daha fazla ademi merkeziyetçi uygulama ve protokolünü piyasaya sunmasına yardımcı olacak.

OKEx’in katkısı ile, Şubat 2021’de 100 milyon dolarlık başlangıç sermayesiyle kurulan Block Dream Fund, Cook Protokolü ve Plazma Ağı dahil olmak üzere çok sayıda projeye hazli hazırda yatırım yapmış durumda.

Solana Vakfı başkanı Anatoly Yakovenko, blockchain platformunun hem proje hacmi hem de aktif geliştiriciler açısından son birkaç ayda aşırı büyüdüğünü söyledi. Solana ekibinin “bir sonraki katil dApp’ler dalgasını desteklemek” için yeni fon sağlayıcılarıyla birlikte çalışacağını söyledi.

Solana, 2020 yılında ana ağın beta sürümünün başlatılmasından bu yana blok zincirinde konuşlandırmak üzere Serum (SRM), Chainlink (LINK), Terra (LUNA), USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve diğerleriyle çalıştı. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, non-fungible token (NFT’ler) pazarları ve yeni nesil Web 3 şirketlerini destekleyen altyapı da dahil olmak üzere geçen ay 50’den fazla piyasaya hazır proje başlatılmıştı. Solana küresel olarak 70 milyondan fazla blok üreten ve 14 milyardan fazla işlem gerçekleştiren 560’tan fazla aktif topluluk doğrulayıcısı ile kendisini Ethereum’a rakip olarak görüyor.

Solana (SOL) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!