Lider para Bitcoin’de yaşanan dünkü düşüş yatırımcıları korkutmuştu ve 46 bin 930 dolara kadar inmişti. Ancak BTC yeni güne toparlanma emareleriyle başladı ve yüzde 5 ivme kazanarak 52 bin dolar bandına yeniden kendisini taşıdı. Düşüş sırasında piyasada dikkat çeken iki kripto para vardı bunlardan biri Solana (SOL) ve Serum (SRM) idi. Solana ekosisteminde yer alan kripto paralar tüm zamanlar rekorunu kırmayı başardı.

Bitcoin’in düşüşüyle beraber neredeyse bütün altcoinlerde büyük düşüşler yaşanırken Solana ile aynı ekosistemin ürünü olan Serum (SRM), tabir-i caizse bu düşüşe kafa tuttu ve son 24 saatte SOL, yüzde 20’ye yakın bir yükseliş sergiledi ve 50 dolar sınırına dayandı. SRM ise yüzde 60 değer kazanarak 10 dolar bandını aştı ve yatırımcısını sevindirmeyi başardı.

Coinmarketcap verilerine göre 13. sırada yer alan Solana 12 milyar dolar piyasa değeriyle gözünü ilk 10’a dikerken Serum da 123. sıraya kadar yükselerek kendini göstermeyi başardı. Yüksek hızla ve düşük maliyetli transfer imkânı sunan Solana’da hem Binance hem de dYdX’de kaldıraçlı işlemler açılmıştı.

Solana ilk olarak Coinlist adlı plâtformda dağıtılmış ve piyasaya çıkış fiyatı yalnızca 0.22 cent idi ve o günden bugüne yaklaşık %21718‘lik bir artış yakaladı ve piyasada büyük yankı uyandırmış oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.