Son dönemde büyük bir yatırımcı kitlesini peşinde sürükleyen Bitcoin ve kripto paralarla alakalı Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, konuyla ilgili, “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz.” denildi.

Özellikle Bitcoin‘in son 3 aydaki inanılmaz yükselişiyle birçok irili ufaklı yatırımcı kripto paralara yatırım yapmaya ve bundan kazanç sağlamaya başladı. Bitcoin ve kripto paralara vergi konusu iyiden iyiye gündemin ana hatlarını oluştururken, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan flaş bir açıklama yapıldı. Twitter hesabından yapılan açıklamada “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ye ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.