Son günlerde özellikle sosyal medyada oldukça reklamı dönen ve referans sistemi sayesinde herkesin birbirine önerdiği Student Coin (STC) nedir, ne değildir? Student Coin nereden alınır? Geleceği parlak bir proje mi, yoksa ponzi mi? Bunların yanıtını içeriğimizde vermeye çalıştık…

Yönetici kadrosunda Kozminski Üniversitesi, New York Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, London School of Economics ve Imperial College of London’dan kişilerin bulunması ile sükse yapan ve yatırımcılarına bu üniversitelerin girişimiymişçesine güven vaat eden Student Coin’in White paper’ının kapağında da belirtildiği gibi asıl amacı kurumların ve bireylerin kendi token’lerini üretebilecekleri bir ekosistem yaratmak. “Build and manage your own token” sloganıyla 500’den fazla üniversitedeki öğrenci gruplarını hedefleyen Student Coin (STC), bireylerin, kurumların, start-up’ların kolayca token oluşturabileceği ve bu token’lerin fonlanabileceği bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.

Student Coin ne işe yarar?

STC Terminali adı verilen altyapı sayesinde, herhangi bir kodlama geçmişine sahip olmasa da isteyen herkes, birkaç tıklamayla kendi token’ini üretebilecek. Bu sayede, bir projesi olan herkes fon sağlamak için kendi token’lerini oluşturup, projelerini kitlelere duyurduklarında, bu projeye yardım etmek, fon sağlamak ya da yatırım yapmak isteyenler söz konusu token’lerden alıp fon sağlayabilecek. Söz konusu token’in değerinin artması durumunda hem söz konusu proje, hem de projeye yatırım yapanlar kazanmış olacak.

STC ekosisteminde ayrıca bu proje kapsamında üretilecek tüm token’lerin alınıp satılabileceği, takas edilebileceği merkeziyetsiz bir borsa platformu da oluşturulacak. Tüm bu ekosistemin kendi dijital para birimi Student Coin (STC) olacak. Yani yukarıda bahsettiğimiz proje token’lerini almak isteyenler bu alım-satımları STC ile yapacak. Dolayısıyla değeri yükselen bir proje token’i sayesinde STC coin’in de değeri yükselmiş olacak.

İlginizi Çekebilir:  Oxygen (OXY) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

1 Şubat 2021’de ICO aşaması başlayan STC coin, 30 Nisan’a kadar ICO yani ilk coin arzı (initial coin offering) aşamasında olacak ve bu tarihe kadar herhangi bir değerlemeye bağlı kalmaksızın, kendi sitelerinde belirlenen fiyat üzerinden satılacak. 7 Mayıs’tan itibaren ise borsalarda listelenmesi planlanıyor.

Projenin kendi web sitesinde ilan edildiğine göre 30 Nisan’da ICO sürecinin bitmesinin ardından, STC coin 7 Mayıs’ta bir Asya borsasında, 14 Mayıs’ta bir Avrupa borsasında, 21 ve 28 Mayıs’ta global iki büyük borsada listelenmeye başlayacak. 9 Mayıs’tan itibaren ise şu an sitelerinden alınabilen STC’ler siteden çekilebilecek.

Student Coin (STC) nasıl alınır?

Öncelikle https://stc.ventures/?ref=Sxrp6eygv0 adresinden siteye giriyoruz. Sign-up yani üye ol diyerek, e-posta adresimizi, şifremizi belirleyerek üye oluyoruz. E-posta adresimize gelen doğrulama kodu ile üyeliğimizi doğruluyoruz. Sağ üstte bulunan Wallet’e tıklayarak STC / ETH cüzdanınızı görebilirsiniz.

STC coin almak için, sitenin ana sayfasından (https://stc.ventures/?ref=Exrp6eygv0) “join the launchpad” ikonuna tıklıyoruz. Coinbase üzerinden herhangi bir kripto paranızı STC cüzdanınıza göndererek alabilir, Metamask cüzdanınız ile ETH bakiyesi aktarabilir ya da kredi kartıyla alabilirsiniz.

Student Coin (STC)’yi satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.