Dünyaca ünlü spekülatör George Soros, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in şirket yönetiminden uzaklaşması gerektirdiğini söyledi. Soros ayrıca, Zuckerberg’in ABD Başkanı Donald Trump’ın yeniden başkan olması için çalıştığını ifade etti.

Ülkemizde zaman zaman gündeme gelen ve her seferinde olumsuz tepkilerle anılan ünlü yatırımcı ve spekülatör George Soros, geçtiğimiz hafta İsviçre’nin Davos kasabasında yapılan Dünya Ekonomik Forumu’nda Facebook ile Donald Trump arasındaki ilişki hakkında sorulan soruya verdiği yanıtı New York Times’ta kaleme aldığı makalesinde anlattı.

Facebook’a ağır suçlama yöneltti

89 yaşındaki milyarder, Facebook’un 2016’da yapılan ve Donald Trump’ın başkan olduğu ABD Başkanlık seçimlerinde yardımcı olduğunu ve bunun 2020 yılında gerçekleşecek seçimlerde de tekrarlanacağını belirtti.

Soros, Mark Zuckerberg ile ABD Başkanı Donald Trump’ın ortak hedefleri ve çıkarlarını olduğunu söylerken, Facebook CEO’sunun Trump’a yardım karşılığında, başkanın da ona düzenleyici kurumlara karşı koruyacağını ve tüm suçlamaları bertaraf etmesi konusunda yardım edeceğini söyledi. Trump’ın yeniden seçilmek istediğini ve Zuckerberg’in de daha fazla para kazanmak istediğini ifade etti. Soros ayrıca Mark Zuckerberg’in Facebook yönetiminden de uzaklaşması gerektiğini söyledi. Sebep olarak da platformunda yer verdiği içeriklerden dolayı politik saldırıların arttığını ve tek amacının para kazanmak olmasını gösterdi.

Donald Trump, Facebook’un kurucusu ve CEO’sunu geçtiğimiz yıl Beyaz Saray’da ağırlamış ve bir görüşme gerçekleştirmişlerdi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Mark Zuckerberg, Beyaz Saray’da.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!