Sosyal medyada yerli kripto para borsası Paribu’nun hacklendiği ve bazı kullanıcıların hesaplarından dijital varlıklarının haberleri dışında çekildiği iddiaları yer alırken, firma resmi Twitter hesabından bunu yalanladı.

Türkiye’nin önce gelen kripto para borsalarından olan Paribu hakkında, hacklenme ve hesaplara izinsiz giriş iddialarının dile getirilmesi ortalığı karıştırdı. BirTwitter kullanıcısı, “05.04.2021 saat 4:34’te hesabımdan yaklaşık 4000 TL’lik CHZ, çift güvenlikli koruma olmasına karşın Bitcoin’e çevirilerek çekilmiş.” diyerek iddiaların fitilini yaktı.

Eray Efe adlı kullanıcı da bambaşka bir dertten muzdarip olarak, “24 saattir yatırım yapmış olduğumuz para hesabımıza geçmedi. Transferlerim kısmında da doğrulama bekliyor bildirimi kayboldu hatta. Borsacılığı bırakıp para kaybettirme işine mi girdiniz? Müşteri Hizmetleriniz yok mu sizin olum beni sinirlendirmeyin?” diyerek Paribu’ya tepki gösterdi.

Öte yandan Paribu resmi Twitter hesabından aynı saatlerde jet hızında bir açıklama yapılarak iddialar yalanlandı. Paribu Destek hesabından yapılan açıklamada “Paribu mobil uygulamasında ve web sitesinde kısa süreli bir kesinti yaşanmış, teknik ekibimizin müdahalesiyle aksaklık hızlı şekilde çözülmüştür. Gerçeği yansıtmayan, asılsız sosyal medya paylaşımlarına ve haberlere itibar edilmemelidir. Paribu mobil uygulaması ve web sitesi aktiftir. Paribu’nun sistem durumunu anlık olarak bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz.” denildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!