Spot piyasa nedir sorusuna en net cevap şöyle verilebilmektedir ki; diğer adı nakit piyasa olarak da bilinen spot piyasa bugün fiyatının belirlendiği ve yaklaşık üç iş günü içerisinde de işlemin gerçekleştiği piyasadır. Ayrıca market piyasa olarak da bilinmektedir. Spot piyasa gibi finansal piyasalarda genelde nakit işlemlerin gerçekleştiği bilinmektedir. Türkiye genelinde Kapalıçarşı ve civarında spot piyasaya rastlamak oldukça mümkündür.  Spot piyasa nedir alanında bilgi sahibi olmak isteyenler bu gibi alanlarda detaylı ve yüzde yüz doğru açıklama yapan belli başlı internet siteleri bularak, spot piyasa tam olarak ne demektir ve spot piyasa nasıl yapılır sorularına en doğru ve güvenilir cevabı bulabilirler.

Spot Piyasa Nedir?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.