Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in ödeme girişimi Square, bu yılın ikinci çeyreği raporları ortaya çıktı. Square kullanıcıları, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 2.72 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Büyük bir Bitcoin maksimalisti olan Jack Dorsey’in Bitcoin’i de dahil ettiği ödeme devi olma yolunda hızla ilerleyen şirketi Square, Bitcoin gelirlerini artırmaya devam ediyor.

2021 yılının ilk çeyreğinde 75 milyon dolarlık brüt kâr elde etmiş ve kullanıcılarının da 3.51 milyar dolarlık BTC alan Square, bu konudaki ivmesini sürdürüyor. Müşteriler, bu yılın ilk çeyreğinde Cash App uygulaması aracılığıyla 2.72 milyar dolarlık Bitcoin aldı.

Şirketin hissedarlarına yaptığı resmi açıklamada, “İkinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde edilmiş olmasının yanında bu rakam geçen sene aynı dönemdeki rakamın yaklaşık 3 katıdır. Buradan elde edilen kâr, toplam Bitcoin gelirinin sadece yüzde 2’sine denk gelen 55 milyon dolardı. Bitcoin gelirinin ve elde edilen kârın artmasındaki en büyük sebep ise, son 1 senede müşteri talebinde yaşanan büyük artış” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Cash App, Square’in Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir Avustralya ödeme şirketi Afterpay üzerinden 29 milyar dolarlık satın alma anlaşmasıyla kullanıcı tabanlarını genişletmeye hazır olduğu gelen haberler arasında.

Kurumsal olarak da alım yapan Square, 2020’nin sonunda 50 milyon, 2021’in başında ise 170 milyon dolarlık Bitcoin almıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!