Geçtiğimiz günlerde 50 milyon dolarlık Bitcoin alımına imza atan Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, CashApp aracılığıyla üçüncü çeyrekte 1.63 milyar dolarlık Bitcoin satıldığını açıkladı.

Kurumsal olarak Bitcoin’e ilgisi en fazla olan şirketlerden Square, mobil uygulama Cash App ile üçüncü çeyrekte yüksek bir Bitcoin satışı gerçekleştirdi. 1.63 milyar dolarlık BTC satışı yapan Square, bu zamana kadarki en büyük gelirlerinden birini elde etti.

Square’den rekor gelir

Square’in toplam üçüncü çeyrek geliri, geçen yıla göre % 140 artışla 3 milyar dolar olarak bildirildi. Bitcoin, Square’in tüm gelirlerinin %80’inden fazlasını oluşturdu. Cash App kullanıcıları, geçtiğimiz üç ayda 1.63 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldı.

Şirket, SEC’e bildirdiği raporda, “Ekim 2020’de, kripto para birimlerinin ekonomik güçlendirme aracı olduğuna ve şirketin küresel çıkarlarına uygun olduğunu düşünerek Bitcoin’e 50 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bu yatırımımızı uzun vadeli olarak elimizde tutmayı düşünüyoruz. Bitcoin’de fiyat, maliyetin de altına indiği zaman şirket olarak bunu sadece bir değerde azalma olarak göreceğiz” denildi.

Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı fiyatı ateşledi!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.