Twitter CEO’su Jack Dorsey.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Square Crypto’su, toplu Bitcoin alımlarını tetiklemek için temel sorunları ele alan ve BTC’yi cüzdanlara adapte olmasını sağlaması için Lightning Development Kit adlı ilk ürününü piyasaya sürdü.

Square ve dünyaca ünlü mikroblog sitesi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in ana akım endüstriye adım atması ve Bitcoin deneyiminin geliştirilmesi konusunda isteğini bu kez gerçeğe çevirdi. Kripto para ödeme sistemi olarak hizmet veren şirketi Square Crypto, Lightning Development adlı bir kit çıkardı.

Square cüzdan için yoğun çaba içerisinde

Bu kit 2018’de Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etmek için oluşturulan bir uygulama olsa da istenen etkiyi yaratamamıştı ancak güncellenen bu kit, çeşitli demo uygulamaları, API ve eklentilerden oluşacak. Lightning Network teknolojisinin cüzdanlarla olan entegrasyonuna odaklanacak.

Şirket, kripto para cüzdanı geliştirme konusunda da oldukça çaba sarf ettiklerini blog yazısında duyururken, güvenlik ve yedekleme mekanizmaları, UX deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Öte yandan Square Crypto, yarı zamanlı bir Lightning Network geliştiricisii işe almış ve çalışmalarını ilerletmesi için bir miktar fon sağlamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.