Bitcoin dostu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu ödeme yöntemleri şirketi Square, piyasalarda 3 günde üç rekora imza attı. Geçtiğimiz aylarda yüklü bir şekilde Bitcoin alımına imza atan şirket gün geçtikçe büyüyor.

2020 yılında hisse değerleri önlenemez bir şekilde yükselişe geçen şirket, piyasalarda 3 günde üç rekor kırmayı başardı.

Pazartesi 208, salı 209 ve çarşamba 214 doları gören Square hisseleri yıllık oranda yüzde 240’lık bir artış yakaladı. Firma, bir önceki rekoru 6 Kasım’da 201 dolar ile görmüştü. Halka arz edildiği 2015’den bu yana yüzde 1800 yükselen Square hisseleri göz kamaştırmaya ve yatırımcısını mutlu etmeye devam ederken, Cash App de bu girişimin bir başka ayağı konumunda.

Bitcoin işlemleri çok etkili oldu

Tüm bu kazançlar, Square’in sağlıklı geliriyle ilişkilendirilirken, üç aylık brüt kâr bir önceki yıla göre% 59 arttı. Şirketin net geliri% 140 artarak 3.03 milyar dolara yükseldi ve Bitcoin işlemleri bunun yarısından fazlasını oluşturdu. Hatırlanacağı üzere Square şirketi, yaklaşık iki ay önce toplamda 50 milyon dolara denk gelen yaklaşık 4.709 Bitcoin satın almıştı.

Moderna, Tesla ve Zoom takip ediyor

Bu sektördeki en büyük rakibi olan ve geçtiğimiz yıla göre PayPal hisseleri sadece iki katına çıkarabilmişti. Visa ve Mastercard’ın gelirleri ise Square’in çok çok aşağısında kalmıştı. Şu anda piyasa değeri 91 milyar dolara ulaşan Square, koronavirüs aşısı geliştiren Moderna, video konferans uygulaması Zoom ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile birlikte yılın en çok kazananları arasında yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!