Mikroblog sitesi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’nin sahibi olduğu Square şirketi, 170 milyon dolara 3.318 adet Bitcoin aldığını açıkladı. Önceki alımıyla beraber şirketin toplam Bitcoin varlığı, 8 bin 37 BTC’ye ulaşmış oldu.

Bitcoin’e kurumsal ilgi artarak devam ediyor. Şirketler varlıklarının bir kısmını lider kripto paraya ayırıyor. Son olaradak ödeme ve mobil finansal hizmet şirketi Square, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu dördüncü çeyrek ve 2020 yılı raporlarında 170 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. Şirket daha önce 50 milyon dolarlık 4 bin 709 BTC alımı gerçekleştirmişti.

Şirket, Bitcoin’i ‘ekonomiyi güçlendirme aracı’ olarak tanımladı

Square, Bitcoin’in şirketin amacına uygun olarak bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yol sağlayan bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor. Yatırım, Square’in Bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket, Bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak artırmayı ve değerlendirmeyi planlıyor.

Sosyal medya devi Twitter‘ın CEO’su ve aynı zamanda Bitcoin maksimalisti olan Jack Dorsey‘nin sahibi olduğu Square, bireylerin para harcamak, göndermek, depolaması için Cash App adlı ödeme sistemini müşterilerine sunuyor. Square’in Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Avustralya, İrlanda, İspanya ve Birleşik Krallık’ta ofisleri bulunuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!