Kripto dostu dijital ödeme şirketi Square’in finansal yöneticisi Amrita Ahuja, şirketin Bitcoin ile ilgili yatırım stratejisini değiştirmeyi plânlamadıklarını açıkladı.

Financial News’un haberine göre, Square CFO Amrita Ahuja daha fazla Bitcoin gibi bir plânlarının olmadığını söyledi ve “Şu anda daha fazla satın alma yapmak için herhangi bir plânımız yok. Bu noktada, hazine açısından nerede olduğumuzu yeniden değerlendirmeye yönelik bir plan yok” dedi ve “Square için Bitcoin ile öğrenmek için hala birçok başka fırsat var” ifadelerini kullandı.

Square’in Bitcoin varlıklarının elindeki nakit parasının yaklaşık% 5’ini oluşturduğunu söyleyen Ahuja, öte yandan Bitcoin’i sürekli olarak bir yatırım fırsatı olarak değerlendirmeye devam edeceklerini açıkladı. Şirketin elinde şu anda 410 milyon dolar değerinde olan toplam 220 milyon dolarlık Bitcoin bulunuyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, geçtiğimiz sonbaharda ilk Bitcoin satın alımını açıkladığında bir kurumsal benimseme dalgasının başlamasına yardımcı olmuştu. Dorsey, Bitcoin’in yılmaz bir savunucusu konumunda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.