Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu finansal hizmetler ve mobil ödeme şirketi Square’in, yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 4,709 Bitcoin satın aldığını açıklaması üzerine, Bitcoin’in fiyatı 11,000 dolara yaklaştı.

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte 2.43 artışla 10,895 dolara yükseldi ve birimin piyasa hacmi 201.69 milyar dolar ile yeniden 200 milyar dolar sınırını aştı. Böylece Bitcoin’in aylık artışı yüzde 7.0’yi bulurken, yıl başından bu yana artışı da yüzde 50 düzeyine yükseldi.

Kripto paralara, özellikle Bitcoin’e olan ilgisini her fırsatta dile getiren Dorsey yaptığı açıklamada, “Kripto para biriminin bir ekonomik güçlendirme aracı olduğunu ve şirketin amacına uygun küresel bir para sistemine katılmanın bir yolu olduğunu” vurguladı.

“Bu yolculuğun ilk adımıdır”

Square’in CFO’su Amrita Ahuja da açıklamasında, Bitcoin’de gelecekte “daha yaygın bir para birimi” potansiyeli olduğuna inandıklarının altını çizerek, “Benimsendikçe, disiplinli bir şekilde daha fazla şey öğrenmek ve daha fazla katılmak istiyoruz. Geleceğe dayalı ürünler geliştiren bir şirket için bu yatırım, bu yolculuğun ilk adımıdır” dedi.

Son 24 saatte ilk 100 birimin 15’i düştü ve 10 birimin arasında düşen olmadı.

Kripto para piyasalarında toplam piyasa hacmi de son 24 saatte 8.0 milyar dolar dolayında artışla 344.41 milyar dolar ile son bir haftanın en yüksek düzeyine tırmandı.

Kripto para piyasalarındaki hız kazanan alımlarla 24 saatlik işlem hacmi son 24 saatte yaklaşık 40 milyar dolarlık sıçramayla, önceki 82.69 milyar dolardan 121.66 milyar dolara ulaştı ve yeniden 100 milyar dolar sınırını aştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!