Stable Coin yani Stabil Coin nedir sorunuza yanıt bulabileceğiniz içeriğimiz sayesinde Stabil Coin ile ilgili soru işaretlerinizi giderebilir ve kripto para borsasına daha fazla hakim olabilirsiniz. Kripto paralardan biri olan Stabil Coin, yapı itibariyle Bitcoin ya da Ethereum gibi kripto para birimlerinden biraz daha farklı bir yapıya sahip. Stabil coin’in normal coinden farkı nedir? Stabil coin nedir nasıl satın alabilirim? sorunun detayları içeriğimizde…

Adından da anlaşılacağı üzere Stabil Coin, diğer dijital para birimlerine göre daha stabil bir diğer ürüne sabitlenmiş bir sanal para birimidir. Kripto para borsasında işlem gören dijital paralar kırılgan, değişken ve manipüle edilebilir bir yapıya sahiptir. Bu içeriğimizi okuyarak kripto para borsalarını manipüle eden kripto para balinaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Stabil coin’in normal coin’lerden farkı nedir?

Kripto para birimlerinden biri olan Stabil Coin, diğer kripto paralara kıyasla daha az kırılganlık taşıyor. Stabil Coin, Amerikan doları ya da altın gibi global ölçekli bir varlığa endekslenerek sabitlendiği için Ethereum ya da Bitcoin gibi kripto para birimlerinde meydana gelen ani değişimler Stabil Coin’de pek rastlanabilen bir durum değil. 

Stabil Coin ve diğer coin’ler arasındaki en büyük fark, Stabil Coin’de fiyat değişimlerinin ani olmamasıdır. Stabil Coin’ler kripto para borsasındaki ani değer kayıpları ve değer artışlarını önlemek amacıyla oluşturulduğu için oldukça popüler olduklarını söyleyebiliriz. Kripto para piyasasındaki dalgalanmalardan etkilenmeyen Stabil Coin, büyük kripto para yatırımcılarının ilk tercihlerinden biri.

2019 yılının en iyi Stabil Coin’leri

Geçtiğimiz yıla baktığımız zaman her kategori için geçerli olan en iyi 6 Stabil Coin şu şekilde:

  • USDT (Tether)
  • PAXOS
  • USDC
  • TUSD
  • SAI
  • BUSD

Stabil Coin nasıl alınır?

USD Coin gibi Stabil Coin’ler kripto para piyasası üzerindeki hakimiyetlerini her geçen gün artırırken Türkiye’deki kripto para yatırımcıları Stabil Coin nasıl alınır sorusuna cevap arıyor. 2019 yılında Stabil Coin piyasasına Türk lirasına sabitlenmiş olarak piyasaya sürülen BiLira’nın tanıtımı yapıldı. 

İlginizi Çekebilir:  Paxos Standart (PAX) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

BiLira, “Türkiye’nin ilk blok zinciri tabanlı stabil kripto para birimi” olarak piyasaya sürüldü. BiLira resmi internet sitesi için buradaki linke tıklayabilirsiniz. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.