Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin‘e (BTC) sadece 20 milyon dolar yatırım yaptığını anlattı ve BTC almadığı dönem için Bitcoin almadığım için kendimi aptal gibi hissettim” dedi.

Hustle dergisine açıklama yapan ve “Bitcoin bir sorun arayışında bir çözümdü” sözleriyle bilinen Druckenmiller, Bitcoin’in ilk sert çıkışını anlatarak, “Bitcoin’deki ilk hamle sanırım 50 dolardan 17.000 dolara kadar çıktığı zamandı ve orada öylece donakaldım. Ve her gün satın almak istedim. Yükseliyordu ve pek fazla düşünmesem de yükselmesine dayanamadım ve ona sahip olmadım. Bitcoin almadığım için kendimi aptal gibi hissettim.” ifadelerini kullandı.

Sonra BTC’ye olan ilgisiyle bilinen milyarder arkadaşı Paul Tudor Jones’tan telefon aldığını söyleyen Druckenmiller, “Paul Jones’tan bir telefon aldım ve şöyle dedi, “Bitcoin 17.000 dolardan 3000 dolara düştüğünde, ona sahip olan insanların %86’sının 17.000 dolardan asla satmadığını biliyor musun?” dedi.

Bitcoin sahiplerine ‘dini bağnaz’ benzetmesi

Milyarder iş insanı, bunu düşündükten sonra “Bu aklımda çok büyüdü. Yani burada sınırlı bir arza sahip bir şey var ve sahiplerinin %86’sı ‘dini bağnaz’lardan oluşuyor. Demek istediğim, kim 17.000 ila 3000 dolar arasında bir şeyi elinde tutuyor? Ve %86’nın satmadığı ortaya çıktı. Bunu, bu yeni Merkez Bankası çılgınlığı olgusuna ekleyin” şeklinde bir düşünceye büründüğünü itiraf etti.

Sonunda, 6.200 dolardan 100 milyon dolar değerinde Bitcoin almaya karar verdiğini ancak bazı engeller nedeniyle bu rakamı 20 milyon dolara düşürdüğünü söyleyen Druckenmiller, “20 milyon dolarlık Bitcoin satın almam 2 haftamı aldı. Sanırım hepsini 6.500 dolar civarında aldım. Ben de “Bu çok saçma” dedim. Dedim ki, “Bunu almam iki haftamı alıyor. Bu kadar altını 2 saniyede satın alabilirim” ama sonra bir aptal gibi, Bitcoin almayı bıraktım. Bildiğim bir sonraki şey, [Bitcoin] şu anda 36.000 dolardan işlem görüyor.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  CFTC, 22 bin Bitcoin dolandıran kayıp İngiliz kripto hırsızına 571 milyon dolar para cezası verdi
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.