Tron Vakfı, blockchain merkezli sosyal medya platformu olan Steemit’in Tron’un blockchain sistemine taşınması için stratejik bir ortaklık kurduklarını açıkladı.

Sosyal medyada kripto topluluğunda en çok konuşulan isim olan Justin Sun’ın 1 milyonu aşan bir kullanıcı havuzuna sahip olan blockchain tabanlı sosyal medya ağı Steemit’in bundan sonra TRON blockchain’inde hizmet vereceğini duyururken bu projede de oldukça heyecanlı olduklarını söyledi ve merkeziyetsiz çağın adımlarını attıklarını söyledi.

Justin Sun’dan agresif hamleler

Anlaşmayla ilgili yapılan açıklamada Tron ve Steemit’in geliştirme ekiplerinin Steemit ile diğer Steem blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları Tron blok zincirine taşımak için en kısa sürede beraber çalışmaya başlayacakları ifade edildi.

TRON kurucusu ve CEO’su Justin Sun, kripto dünyasında yaptığı anlaşmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.İki yıl önce BitTorrent’i satın alan Sun, bu tarz projeler için sektörden şirketlerde sürekli irtibat halinde ve yeni projeleri hayata geçirmek için çabalıyor. TRON’un CEO’su geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengin insanlarından milyarder Warren Buffett ile bir araya gelerek kripto para ve blockchain dünyası hakkında sohbet etme imkanı yakalamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.