Ripple’ın (XRP) eski CTO’su ve kurucu ortağı ve Stellar’ın (XLM) şu anki CEO’su Jed McCaleb, Mayıs başından bu yana yaklaşık 275 milyon XRP sattı.

Blockchain araştırma sitesi XRPScan’e göre McCaleb, 2 Mayıs’ta Ripple’dan 442 milyonun biraz üzerinde XRP aldı. O günden beri tokenları satmak için “Tacostand” cüzdanından çıkarmaya başladı.

McCaleb, 2 Mayıs’tan bu yana yedi 17,301,056 XRP transfer işlemi, 13,398,341 XRP’nin yedi işlem daha ve 10,008,592 XRP’nin altı transfer daha gerçekleştirdi. Bu süre zarfında toplamda 310 milyon dolar değerinde 274.947.331 XRP sattı. Özellikle, işlemler McCaleb’in önceki satışlarında görülen modeli sürdürüyor. Yani, XRP’sini arka arkaya yedi gün boyunca benzer partiler halinde satıyor, ardından sonraki yedi gün boyunca her işlemin boyutunu değiştiriyor ve bu böyle devam ediyor.

Bu modele göre, yarın başka bir 10.008.592 XRP partisi satacak ve ardından önümüzdeki yedi gün boyunca günlük düşüşleri tekrar değişecek. Bu arada McCaleb’in “Taco Standı” adını verdiği cüzdanında hala 390 milyon daha fazla XRP bulunuyor.

McCaleb, 2011’de Ripple’ı kurdu ve daha sonra 2014’te şirket içi anlaşmazlıklar nedeniyle ayrıldı. McCaleb, ayrıldıktan sonra hemen tüm XRP’sini satmaya çalıştı ancak Ripple, token’ın piyasa fiyatını korumak için bunu yapmasını engelledi. Şirketin bu hamlesi yanlışlıkla onu bir milyarder yapmış olabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.