Kripto para birimi Bitcoin.

Şubat ayında dalgalı bir seyir çizen Bitcoin, ilgilileri terletmeyi başardı. Lider kripto para birimi Mart ayının başından itibaren yeniden yükselişe geçti. Rezerv Risk raporuna göre, şu anki durum Bitcoin’de risk veya ödül fırsatı yaratıyor.

Glassnode’un yayımladığı Rezerv Risk raporunda, 191 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip Bitcoin’in Şubat ayında 151 milyar dolara düştüğünü ve yüzde 18 değer kaybettiği belirtildi. Ancak bu düşüş 8 bin 800 dolara kadar inen Bitcoin’e şimdilik olumlu yansımış görünüyor ki yatırımcılar bu düşüşle birlikte alım fırsatları yakaladı.

Glassnode’un Bitcoin Rezerv Risk grafiği.

Yatırımcılar için hem ödül hem de risk taşıyor

Mart ayının başından bu yana, kripto para piyasası bu kısa vadeli düşüş rallisinden yavaş yavaş ayrıldı ve yine rapora göre, Bitcoin’in Rezerv Riski, grafikte düşük seviyeler gösterdiğini ve bunun da mevcut Bitcoin yatırımları için cazip bir risk/ödül oranı önerdiğini gösteriyor.

Rezerv Risk’i yatırımcıların zarara karşı elindeki varlığı satmamak için yaptığı direniş anlamına gelen HODL yaratıyor ve piyasa fiyatı üzerinden ertelenmiş harcama olarak tanımlanıyor. Bir başka deyişle yatırımcıların piyasaya güveni yüksek, ancak fiyatlar düşük kaldığında, varlığın çekiciliği artar.

Rezerv Riski tarafından elde edilen mevcut düşük seviyeler, bir Bitcoin’i mevcut değerlemesinde tutmanın, pazara giriş riskine kıyasla karlı bir potansiyele sahip olduğunu düşündürüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.