Swipe (SXP) müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutan yenilikçi bir kripto para cüzdan ve ödeme sistemi uygulamasıdır. Swipe’ın her şeyden önemli tuttuğu şey: müşteri odaklı çalışması. Şirket bunu “rakipsiz müşteri desteği” sloganıyla tarif ediyor. Dünyanın en ünlü kripto para borsası Binance’in de destek verdiği Swipe (SXP) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Swipe (SXP) ne işe yarar? Swipe (SXP)’nin geleceği var mı?

Swipe, başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto parayla ödeme yapma imkanı verirken, çoklu cüzdan desteği ve debit kart, yani fiziki bir ön ödemeli banka kartı da sunuyor. Swipe’ın müşterilerine sunduğu debit kart, yüksek bir güvenlik seviyesine sahip, her yerde geçiyor ve gerçek zamanlı işlem gerçekleştirebiliyor. Swipe, güvenlik amacıyla kullanıcılarının fonlarını soğuk depolarda saklıyor ve işlem yapıldığında miktar bu depolardaki fonlardan düşülüyor.

Tüm blok zincirleriyle uyumlu olan Swipe platformu, böylece debit kart ile tüm noktalarda gerçek zamanlı olarak, anında işlem yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Swipe’ın cüzdan hizmeti ise 20’den fazla kripto ve geleneksel para birimini destekliyor. Mobil uygulamasıyla kullanılan Swipe cüzdanları, 7 gün 24 saat özel bir güvenlik sağlayıcı şirket tarafından her türlü saldırıya ve hırsızlığa karşı korunuyor.

Bütün bu hizmetlerden ve özelliklerden yararlanabilmek için, Swipe’ın kendi yerel token’i Swipe Token (SXP) kullanmak gerekiyor. Swipe Token (SXP) ile doğrudan Swipe cüzdanı içinde işlem yapılabiliyor, hediye kartları olarak kullanılabiliyor ya da desteklenen diğer kripto para birimleri ile takas edilebiliyor.

Swipe Token (SXP) işlem ücretlerinin %20’si Swipe şirketine aktarılırken, %80’lik bir kısım işlem doğrulayıcılara ödül olarak veriliyor. Şirkete aktarılan %20’lik pay ile platformun yüksek düzeydeki güvenlik çözümleri karşılanıyor.

Swipe cüzdan uygulamasındaki tüm kripto para takas ve dönüştürme işlemlerinde de Swipe Token (SXP) kullanılmaktadır. Aynı şekilde Swipe debit kart ile yapılan ödemelerde de harcanan miktar kullanıcının tercih ettiği kripto para birimi olurken, ödenen miktar aslında Swipe Token (SXP) üzerinden ödenmektedir. Swipe ağında yapılan işlemlerde de işlem ücreti ve komisyonlar Swipe Token (SXP) ile ödenir.

İlginizi Çekebilir:  Ethereum 2.0 nedir? Diğer bir deyişle Casper uygulaması nedir?

Swipe (SXP) coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Swipe uygulamasında kredi kartı veya banka hesabı ile kripto para satın alınabilmektedir. Swipe cüzdanlarına yatırılan fonlar, 100 Milyon Amerikan Doları’na kadar sigortalıdır. Bitgo tarafından sigortalanan kripto varlıklarınız, çalınır ya da başına bir şey gelirse, zararınız sorgusuz sualsiz karşılanır.

Visa gibi dev bir şirketle işbirliği yapılarak üretilen Swipe debit kartlar, Visa kart ile ödeme kabul eden 60 milyondan fazla işyerinde geçmektedir. Swipe Visa kart aynı zamanda %8’e varan cash-back (geri ödeme) imkanları sunar ve işlem ücretleri sıfırdır. Swipe Visa kart, Apple, Samsung, Google ve Samsung Pay’de indirimler sağlar.

Swipe Token (SXP) sahibi iseniz, elinizdeki dijital varlıklarınızı Swipe cüzdanlarında stake edebilir, yani vadeli mevduata yatırarak faiz geliri elde edebilirsiniz. Swipe Token (SXP)  piyasaya yaklaşık 289 milyon adet arz edilecektir. Bu rakamın %30’u, yani yaklaşık 85 milyon adedi şu an dolaşımdadır.

Swipe Token (SXP) şu an 190 Milyon Amerikan Doları değerleme ile kripto para piyasasında 135. sıradadır. Tüm arz tamamlandığında 643 Milyon Amerikan Doları civarı bir değere ulaşması beklenmektedir.

Yazının yayımlandığı tarihte 1 Swipe Token (SXP), 2.40 Amerikan Doları olarak işlem görüyordu.

2020 Mart ayında 0.16 Amerikan Doları ile dibi gören Swipe Token (SXP), aynı yılın Ağustos’unda ise 5.02 Amerikan Doları’na çıkarak zirve yapmıştır.

Swipe Token (SXP)’i kendi cüzdan uygulamasından satın alabileceğiniz gibi, Swipe (SXP) coin, henüz Türk borsalarında listelenmezken, yurtdışında Binance, Upbit, CoinEx, KuCoin, BitHumb, FTX, Uniswap, Gate.io gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Swipe (SXP) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!