İsviçre bankacılık grubu Swissquote, Goldman Sachs’ın Bitcoin’in (BTC) ne bir varlık sınıfı ne de uygun bir yatırım olduğunu belirttiği yakın tarihli bir raporuna yanıt verdi.

Çevrimiçi finans ve ticaret hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmış bir İsviçre bankacılık grubu Swissquote, Goldman Sachs’ın Bitcoin raporuyla ilgili önemli bir açıklama yayınladı.

Swissquote’un Dijital Varlık Başkanı Chris Thomas, rapora noktadan noktaya bir açıklama yaptı. Bitcoin’in oynaklığı ile geleneksel piyasalardaki vahşi dalgalanmaları arasında karşılaştırmayla başladığı sözlerine “Bitcoin 12 Mart 2020’de% 37 düştü. Aralık 2019’da Goldman Sachs, 2020’ye kadar ortalama petrol fiyatının varil başına 63 $ olacağını tahmin etmişti ama Mart’taki krizden hemen sonra petrol piyasaları 24 saat içinde %333 düştü, yaklaşık 10 katlık bir düşüşle, varil başına düşük bir eksi 40 $ değerine ulaştı.” şeklinde devam etti.

Bitcoin karanlık işlerde mi kullanılıyor?

Bitcoin ve diğerlerini seç, gerçekleşmekte olan paradigma değişiminin arkasındaki itici güçtür.” diyen Thomas, Goldman Sachs’ın bu yeni varlık sınıfının güçlü temellerini ve hepsinin olmasa da varlıkların tokenleştirileceği ve ticaretinin demokratikleştirileceği bir dünyayı görmezden geldiğini ifade etti.

Bitcoin’in esasen suçlular için bir araç olduğu uzun süreden beri gelen bir anlatı. Thomas, Chainalysis’in Ocak 2020’de kripto para işlemlerinin sadece% 0,08’inin karanlık ağ pazarlarından kaynaklandığını ve suç faaliyetinin toplam aktivitenin sadece% 1,1’ini temsil ettiğini ortaya koymuştu.

Son olarak Thomas, Fidelity Investments ve JP Morgan gibi büyük finans kurumlarının kripto paralardan emin olduklarını, finans kurumlarının kripto para biriminin bir geleceğe inandığını belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!