İsviçre bankası Sygnum Bank, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch Network dahil olmak üzere birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenlerını saklama ve alım satım işlemlerini başlatıyor.

Öte yandan Sygnum ayrıca bankacılık hizmetlerine müşterileri için Circle’ın projesi olan stabilcoin USDC’yi dahil ederek hedge fonları, varlık yöneticileri ve aile ofislerini içeren bir dizi getiri üreten ürünle genişlemeyi planlıyor.

Sygnum Bank’ın iş birimleri başkanı Thomas Eichenberger, “Bu, dijital varlık alanında çeşitli getiri yaratan ürünleri etkinleştirme yolculuğumuzun bir sonraki adımıdır. Bunlar ya Proof of Stake protokolüne dayanabilir, yani kendi kendine staking yapabilir ya da yol haritasının biraz ötesinde olan müşterilerimiz için getiri elde etmek için merkezi olmayan kredilerden faydalanabilir.” dedi.

Aave CEO’su Stani Kulechov yaptığı açıklamada, “Sygnum’un kurumsal düzeyde saklama çözümü, müşterilerin dijital varlık ekosistemine katılmasını kolaylaştırıyor. Geleneksel bankacılık dünyasını merkezi olmayan finansla birleştirmek amacıyla işbirliğine devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bankalar ve kurumlar şu anda 60 milyar dolarlık merkezi olmayan borç verme ve ağırlıklı olarak Ethereum çevresinde ticaret yapan DeFi ile nasıl etkileşime gireceklerini bulmaya çalışıyorlar. Sygnum, BBVA, Standard Chartered ve GazpromBank Switzerland gibi bankalara dijital varlıkların korunmasını sağlayan İsviçreli saklama teknolojisi firması METACO ile çalışıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.