Bitcoin’de kurumsalların fırtınası esmeye devam ediyor. 50 bin doları aşarak yeni tarihi zirvesine uzanan Bitcoin yeni yatırımcılarını kendisine çekiyor. Yatırımlarını Bitcoin’de değerlendirmek isteyen son şirket Alman SynBiotic SE oldu. Sağlık, evcil hayvanlar, güzellik ve bakım alanında hizmet veren ve bunlara ait ürünleri kenevir bitkisiyle müşterilerine sunan firma Euro para birimi devalüasyonuna karşı korunmak için Bitcoin satın aldıklarını ve serbest likiditesinin bir kısmını Bitcoin’e kaydırmaya başladıklarını duyurdu.

Alman şirket SynBiotic SE, Almanya’da Bitcoin ile Avrupa Birliği’nin resmi para birimi Euro’nun yaratacağı muhtemel devalüasyona karşı koruma sağlayarak bir miktar kaynağını Bitcoin’e ayıran ilk halka açık şirket oldu.

Bitcoin yatırımı yapan Almanya’daki ilk şirket oldu

Şirketten yapılan basın açıklamasına göre, “Hem Euro hem de USD bölgelerinde para arzındaki aşırı artış göz önüne alındığında, fiat paranın muazzam bir devalüasyonu konusunda meşru endişelerimiz var. Kenevir şirketi SynBiotic SE (XETRA; ISIN: DE000A2LQ777 / WKN: A2LQ77), bu nedenle, Bitcoin ile Euro’nun devalüasyonuna karşı korunmak için Almanya’da listelenen ilk şirket olmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla, SynBiotic SE, serbest likiditesinin bir kısmını Bitcoin’e kaydırmaya başladı.” denildi.

SynBiotic SE CEO’su Lars Müller, aldıkları bu önemli karar hakkında “Kararımızı Euro ve Dolar’ın devalüasyon riskinden çok fiyat dalgalanmalarına odaklandı. Bitcoin, geleneksel para birimlerinin tam bir antitezi. Arzı 21 milyon birimle sınırlı. Kripto para biriminin merkezi olmayan organizasyonu ve blok zincirinin kurcalamaya karşı korumalı doğası nedeniyle sınırı sabit ve ihlal edilemez. Bu nedenle, politikacılardan etkilenen merkezi bir kurumun para arzını ölçülemeyecek kadar genişletebileceği Euro veya Dolar’dan daha uzun vadeli bir güvenimiz var. Ayrıca, özellikle kenevir sektörü, basit ve dijital bir ödeme aracı olarak Bitcoin ile oldukça olumlu deneyimler yaşadı. Birçok SynBiotic yan kuruluşu, Euro cinsinden ödemelere ek olarak zaten Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul ediyor.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'nin en çok aranan kripto parası Bitcoin oldu
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.