Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olan Chicago Mercantile Exchange‘de (CME), Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin hacmi 1 milyar 400 milyon dolara ulaşarak tarihi rekoru kırdı.

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olan Chicago Borsası’nda (CME), Bitcoin hacmi, önceki rekor seviyesini aşmayı başardı.

Aralık 2017’de pazarın ilk Bitcoin vadeli işlem sağlayıcısı haline gelen CME, Pazartesi günü 33.700 sözleşmeyle tüm zamanların rekorunu gördü. Dün Bitcoin (BTC) fiyatı da 2018’den beri görülmeyen seviye olan 8.000 doları kırdı. Her bir sözleşme 5 Bitcoin değerinde. Bu da CME üzerinde yaklaşık 1 milyar 400 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşıldığını gösteriyor.

Tim Seymour, CNBC’de.

Kurumsal piyasa ‘sahaya indi’

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan kripto para borsası Poloniex’in sahibi Circle şirketinin CEO’su Jeremy Allaire, CME’nin bir günde 1 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaşmasıyla 13 Mayıs 2019’un kesinlikle kurumsal piyasanın kriptoya geldiği gün olarak nitelenebileceğini ve bunun dönüm noktası olduğunu söyledi.

CNBC’de bir programa konuk olan Bitcoin yatırımcısı ve analisti Tim Seymour, BTC’nin bu çıkışının sürpriz olmadığını söyledi ve “Kripto’da bir isim hakkında bahse girecekseniz, Bitcoin’e bahse gireceksiniz.” şeklinde görüş belirtti.

13 Mayıs 2019’da kripto para borsaları ve CME’deki Bitcoin hacmi.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.