ABD’de bulunan Miami şehri, Bitcoin’i finansal ekosistemine entegre etme çabası yeni yatırımları da şehre çekmeye devam ediyor. Dubai’nin özel sermaye yatırım şirketi IBC Grubu, Miami 2.0 Blockchain Strateji Vakfı’nın gelişimini hızlandırmak için 4.8 milyar dolar değerinde yaklaşık 100 bin Bitcoin yatırım sözü verdi.

Dubai’li gayrimenkul ve teknoloji yatırım şirketi IBC Grubu, Miami’de kurulacak blokchain vakfı için 100 bin Bitcoin yatırım yapacağını taahhüt etti.

Khurram Shroff’un başkanlığını yaptığı IBC Grubu, dijital para biriminin birden fazla sektörde benimsenmesini kolaylaştırmada önemli olacak ve Miami’nin Bitcoin‘i günlük işlemlere entegre etme vizyonuna yardımcı olacak. 2021’in sonunda, blockchain platformunun günde yaklaşık 200 milyar dolar işlem yapması muhtemel görünüyor.

Bitcoin’de dengeleri değiştirebilir

2009’dan beri dolaşımda olan ve fiyatı 58 bin dolar seviyelerinde dolaşan Bitcoin tarihindeki en büyük vaat olacağının altını çizen ve dijital para birimlerinin benimsenmesini önemli ölçüde artıracaklarını ifade eden Shroff, “Tarihteki en büyük Bitcoin yatırımını yapmak, şehirlerin yaygın olarak benimsenmesini sağlamanın anahtarı olarak gördüğümüz blockchaini benimsemelerine yardımcı olma taahhüdümüzün kanıtıdır” dedi.

Bitcoin yatırımlarına ve ilgili hizmetlere verdiği destekten oldukça sık bahseden Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son açıklamasında yakında şehrin hazinesinin bir bölümünü Bitcoin’e yatırabileceği ve çalışanlara maaşlarını BTC olarak ödeyebileceği bir yasayı geçirebileceklerini söyledi. Suarez, Bitcoin için, “Miami gibi şehirleri teknoloji şehri yapmak istiyoruz. Bitcoin yatırımı, Miami’yi ülkenin en ileri teknoloji şehirlerinden biri olarak konumlandırmak için büyük bir oyunun parçası olarak görüyoruz.” demişti.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum 2.0’ın da hevesli bir destekçisi olan Shroff, daha önce beacon chain’in Kasım 2020’de piyasaya sürülmesi için gerekli hamleleri başlatmıştı. Öte yandan şu ana kadarki en büyük Bitcoin alımını tek seferde olmamakla birlikte Microstrategy yaparken onu düzenli alımlarla Grayscale takip ediyor. Son olarak en büyük kurumsal Bitcoin alımı Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi tarafından yapılmış ve 1.5 milyar dolarlık yüklü bir alım gerçekleştirdiklerini açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir:  Tarihin en büyük Bitcoin borsası saldırıları
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.