Teksas Valisi Greg Abbott, Twitter hesabından paylaştığı tweet ile eyalette ‘sanal para’ların yasal statüsünü tanıyan bir kanun tasarısını onayladığını açıkladı.

Kripto paralar konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde en ‘özgür’ adımlara imza atan eyalet konumundaki Teksas’tan yeni bir hamle daha geldi. Merkezi hükümetin tersine adımlar atmayı seven Teksas Valisi Greg Abbott, ‘sanal para’ların yasal durumunu tanıyan bir kanun tasarısını onayladığını Twitter hesabından duyurdu.

Abbott, paylaştığı mesajda, “Az önce Teksas Ticaret Kanunu altında sanal paraların güvenli şekilde işlem görebilmesine olanak tanıyan yasayı imzaladım. Bu kanun, bir kişinin sanal paralara ne zaman ve ne kadar hakkı olduğunu belirler.” ifadelerini kullandı.

Teksas kripto para alanında birçok madencilik şirketinin habitatı olmuş durumda. Yerli ve yabancı birçok şirket Bitcoin madenciliği için bu eyaleti ‘özgür bir saha’ olarak görüyor. Manhattan Solar Partners şirketi, geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük yenilenebilir enerjiyle çalışan kripto para madenciliği veri merkezini Teksas’ta kuracağını açıklamıştı.

Öte yandan eyalete bağlı banka 216 bulunduğu Teksas’ta Bankacılık ve Denetleme Kurumu, bankaların kripto para saklama hizmeti verebileceğini bir bildiriyle duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.